بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست اخبار

سرنوشت مبهم دوربین های مدار بسته Sony در ایران

دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397

بر اساس اخبار منتشر شده در خبرگزاری های مختلف، و البته تایید شده توسط دو شرکت سونی و بوش، در ماه نوامبر سال 2016، این دو شرکت توافق نامه همکاری با یکدیگر امضا کردند.

توافقنامه همکاری بوش و سونی

شرکت سیستم های امنیتی بوش و سونی، در جهت برپا کردن یک مشارکت تجاری، به منظور همکاری در توسعه محصولات نو آورانه و راه حل های امنیتی تصویری، توافق نامه ای امضا کردند.

از ابتدای سال 2017، این قرارداد به صورت عملیاتی و موثر به اجرا در آمد و بر اساس آن، این دو شرکت تجربه و تخصص تکنولوژیکی خود را در جهت خلق استانداردهای جدید در تصویر برداری با وضوح بالا و در نور کم، تلفیق کرده اند. بر اساس بخش دیگری از این قراداد، خدمت رسانی به مشتریان امنیت ویدئویی سونی، در همه ی بازار ها، به غیر از ژاپن، توسط بخش فروش و بازاریابی شرکت بوش انجام می شود.

با توجه به این قرارداد، شرکت سونی تجربه و تخصص پیشرو خود در عرصه کیفیت تصویر را در اختیار شرکت بوش گذاشته و همچنین شرکت بوش نیز توان بالای خود در فناوری تجزیه و تحلیل ویدئو را با شرکت سونی به اشتراک می گذارد.

مشتریان امنیت تصویری سونی نیز توسط یک تیم اختصاصی فروش و بازاریابی زیر مجموعه شرکت بوش، پشتیبانی می شوند. اما سونی محصولات خود را تحت برند خود، توسعه و تولید خواهد کرد.

از پیامدها و پیشرفت های شکل گرفته بعد از این توافق، می توان به تجهیز دوربین های سری 4000 سونی به تجزیه و تحلیل ویدئویی، از ماه می سال 2017 اشاره کرد.

اما انتقال بازاریابی و فروش تجهیزات نظارت تصویری سونی به بوش نیز پیامد های خاص خود را در پی داشته است. گمانه زنی ها حول این توافق، حاکی از رخ دادن اتفاقی مشابه با قرارداد بین دو شرکت هانوا و سامسونگ می باشد، به این ترتیب که تا اواخر سال 2018، دیگر شاهد عرضه ی دوربین هایی با برند سونی، نخواهیم بود. چرا که در نمایشگاه های اخیر تجهیزات نظارتی و امنیتی، دوربین های سونی تنها در غرفه ی مربوط به بوش به نمایش در آمدند و در حال حاضر در کشور ما نیز، هیچ نماینده رسمی یا انحصاری، فروش و واردات این محصولات را در اختیار خود نگرفته است.

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner