بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست اخبار

مرکز تحقیقات سیستم های حفاظتی شرکت آوابصیر

پنجشنبه, 14 دی 1396

 شرکت مهندسی آوابصیر ( APEX ) در سال 1378 به عنوان اوّلین مرکز تحقیقات سیستم های حفاظتی در ایران تاسیس گردید و کادر مجرب علمی شرکت در اوّلین گام ، طراحی و ساخت سیستم های دریافت و ضبط تصاویر دوربین مداربسته را در برنامه خود قرار دادند . البته تحقیقات اولیه و ساخت نمونه آزمایشگاهی آن قبلا در دپارتمان هسته ای دانشگاه صنعتی شریف به پایان رسیده بود. بدین ترتیب اولین کارت صنعتی DVR در کشور ساخته شد و سپس به یک کارت DVR هشت کاناله تصویری تبدیل گردید و همزمان نرم افزارهای کامل ضبط ، پخش ، آرشیو با تمام ابزارهای کاربردی لازم طراحی شده و اجرا گردید. پس از تولید نیمه انبوه در ده ها مرکز صنعتی و به خصوص نظامی مورد استفاده قرار گرفت.

 در مرحله دوم طراحان شرکت ، با تلاشی تحسین برانگیز مبادرت به پیاده سازی الگوریتم فشرده سازی تصاویر بر روی پردازشگرDSP با استاندارد Impeg4 نمودند تا امکان ارسال اطلاعات باند بالای تصویری بر روی خطوط انتقالی مثل خط تلفن ( PSTN ) فراهم گردد. البته این پروسه حدود 2 سال به طول انجامید تا در نهایت، به تولید انبوه انواع سیستم های صنعتی انتقال تصویر با نام تجاری TELESUM برای اولین بار در خاور میانه انجامید. این محصول در انواع 2 تا 128 کانال در شبکه بانکی کشور ، مراکز مهم صنعتی و استراتژیک ، مجموعه های اداری ، تجاری و مسکونی ، ... به طور وسیع نصب و راه اندازی شد و با تلاش پی گیر همکاران این حوزه، طی 5 سال تعداد کانال های تولیدی از مرز 40000 کانال گذشت.

telesum

 

از طرفی محصول تولید شده در اولین غرفه ایرانی در نمایشگاه بین المللی در 2008 - Intersec در معرض نمایش قرار گرفت و موجب حیرت کارشناسان بین المللی این حوزه گردید به طوری که با صادرات آن به چند کشور ( چین، امارات ، آذربایجان ، سوریه ، کلمبیا و ... ) در یک دوره چند ساله ، محصولی جهانی گردید.  البته سیستم ها در 5 سال متوالی در نمایشگاه های داخلی ایپاس ، نیروی انتظامی ، بهداشت و صنعت ، الکامپ نیز شرکتی فعال داشت و مورد استقبال شایان بازدیدکنندگان قرار می گرفت.  

intersec

 

سیستم TELESUM برگزیده هفدهمین جشنواره بین المللی خوارزمی گردید و مرکز پژوهش های علمی و صنعتی ایران آن را به عنوان طرحی صنعتی با زیرساخت دانش بنیان مورد تائید قرار داد.  از طرفی با درخواست فزاینده همکاران برای تولید مابقی سیستم های مکمل دوربین مداربسته ، شرکت مبادرت به تولیدات انواع ماتریس ها و مبدل های تصویری و صوتی ، کنترلرهای دوربین های متحرک و سیستم های تله متری نمود که سال ها نیازهای بخش بزرگی از بازار را تامین نمود.

جشنواره خوارزمی

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner