بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست مقالات

Access Point

Access Point

Access Point

تکنولوژی Wi-Fi در سال های گذشته پیشرفت های شگرفی کرده است. فضاهای بزرگ اداری، با ترافیک اطلاعاتی بالا، به طور معمول از Access Point استفاده می کنند، در حالی که دفاتر کوچک با کاربر های محدود، معمولا با WiFi router و Range extender کار می کنند. برای شناخت بهتر Access Point، نیاز است که در ابتدا با Router و Range extender نیز آشنا شویم.

 

Router

Router دستگاهی است که دستگاه های مختلفی را به هم و به یک LAN متصل و مدیریت می کند. معمولا Router ها دارای یک Firewall پایه می باشند تا سیستم ها را از تهدید های موجود در راستای اتصال به اینترنت، مصون بدارند. روتر ها میتوانند همانند یک Access Point عمل کنند و کارایی آن را داشته باشند.

زمان انتخاب یک Router برای کسب و کار خود، شما گزینه های محدود زیر را دارید:

  • VPN Firewall Router– می تواند یک شبکه داخلی امن از دستگاه ها ایجاد کند که با نام شبکه شخصی داخلی یا Virtual Private Network(VPN) شناخته می شود. تمام اطلاعات مخابره شده بین دستگاه های موجود در شبکه داخلی از فضای خارج شبکه محفوظ هستند.
  • UTM Gateway– نوع دیگری از Firewall است که برای حفاظت از شبکه شما، از فیلترینگ محتوا استفاده می کند. برای مثال، از ورود و آسیب زدن Spam، malware و Intrusion به سیستم های شما، جلوگیری می کند.
  • Broadband Routers– این Router ها باید جداگانه با یک Access Point ترکیب و استفاده شوند.
  • Core Router– این Router ها به چندین دستگاه در یک ساختمان متصل شده (LAN). دستگاه های موجود در LAN می توانند اطلاعات را برای یکدیگر به اشتراک بگذارند ولی برای استفاده از اینترنت، جداگانه به یک Access Point احتیاج دارند.

Router 

 Range Extender

همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است، قابلیت این دستگاه، افزایش فاصله دسترسی برای یک شبکه Wi-Fi موجود است. به دلیل اینکه Range Extender ها بدون سیم به Router ها متصل می شوند، باید در جایی قرار بگیرند که سیگنال Wi-FiRouter، قوی باشد. برای مثال زمانی که Router در طبقه زیر زمین یه ساختمان دو طبقه قرار دارد، نصب یک Range Extender در طبقه همکف(جایی که سیگنال Wi-fi موجود و قوی باشد(، می تواند باعث پوشش مناسب Wi-fi در طبقه اول شود.

Range Extender 

 Access Point

Access Point معمولا از طریق یک سیم شبکه به Router متصل می شود و توانایی ایجاد یک شبکه محلی بیسیم (WLAN) را دارد. در واقع تفاوت اصلی Access Point با Router، در داشتن پورت WAN و بالطبع امکان فراهم آوردن اینترنت برای شبکه است. همچنین تفاوت اصلی Access Point با Range Extender نیز در توانایی ایجاد و خلق یک WLAN برای دستگاه های موجود در فضای مورد نظر است.

Access Point

 

مزایای Access Point

با اینکه Range Extender ها برای شبکه های Wi-fi خانگی مناسب هستند، برای کسب و کارهای پیشرفته خیلی کاربرد ندارند. این به این دلیل است که آنها معمولا می توانند تا حداکثر 20 کاربر را پشتیبانی کنند. همچنین این دستگاه ها با اینکه گستره پوشش Wi-Fi Router را بهبود می بخشند، پهنای باند موجود را افزایش نمی دهند. بسته به تعداد دستگاه هایی که به طور همزمان به یک Range Extender متصل می شوند، امکان تضعیف اتصال وجود دارد.  

در صورتی که Access Point ها می توانند هرکدام تا ارتباط همزمان 60 دستگاه را پوشش دهند.

Access Point های Business-grade، می توانند هرجایی که کابل Ethernet باشد، نصب شوند. مدل های جدیدتر با POE+(Power Over Ethernet Plus) نیز سازگار هستند که این امر موجب می شود دیگر نیازی به نصب خط برق یا یک خروجی برق نزدیک به Access Point برای تامین برق آن، نباشد.

امکانات مفید دیگری مثل ACL (Access Control List) نیز در این دستگاه موجود است که این امکان را به شما می دهد که در داخل شبکه خود دسترسی ورود به شبکه را برای کاربران میهمان محدود کنید.

Access Point ها امکان Clustering نیز دارند. به این معنی که مدیر IT، می تواند شبکه Wi-Fi و Access Point ها را به عنوان یک واحد، از یک نقطه، نظاره، تنظیم و کنترل کند.

 

یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید Access Point، شرکت IP-COM می باشد. برای آشنایی بیشتر با این شرکت، بر روی لوگوی زیر کلیک کنید.:


IP-COM

در کشور ما، نمایندگی انحصاری تجهیزات اکتیو شبکه IP-COM، توسط شرکت وردسان اخذ شده است. برای دریافت  اطلاعات بیشتر راجع به این شرکت، به لینک زیر مراجعه کنید:

Worldsun logo

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner