بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست اخبار

تست دوربین های 4 مگاپیکسل هایک ویژن و داهوا در مقایسه با یکدیگر

يكشنبه, 13 تیر 1395

مدل های جدید دوربین های 4 مگاپیکسل هایکویژن و داهوا نسبت به مدل های قبلی بهبود پیدا کرده است و کیفیت تصویر ، WDR و قیمت بالا تری دارند، اگرچه دارای لنز فیکس و قابلیت های محدود هستند .

در حال حاضر، داهوا و هایکویژن دام های جدید خود را با قابلیت های جدید مانند : 2 خروجی صدا و قیمت بالا تر محصولات نسبت به گذشته عرضه کرده اند .

ما دو دوربین جدید انها ( (Dahua IPC-HDBW5421E-Z and Hikvision DS-2CD2742FWD-ISZ را خریداری و تست کردیم تا ببینیم نسبت به بولت های کم هزینه با کیفیت P1080 چگونه عمل می کنند .

خلاصه :

مدلهای آزمایش شده ازهایکویژن و داهوا ،گزینه های یمناسب برای کسانی است که به دنبال دوربین های باوضوح بالاتر از 1080p هستند که قابلیت فوکاس وبزرگنمائی ازراه دور را داشته باشد وارزان هم باشند.

این دوربین هابا لنز فیکس و نوردهنده مادون قرمز باقیمت حدود 150 دلار (تقریباًپانصدهزارتومان)عرضه می شوند.

ین دوربین ها بطور قابل توجهی ارزانتر از مدلهای مشابه نوع دام که دارای قابلیت WDR واقعی ، بزرگنمایی موتوری ، نوردهنده مادون قرمز و درجه حفاظت IP66 هستند عرضه میشوند. (دوربینهای مشابه باوضوح 1080 ، باقیمت محدود 300 تا 700 دلار بصورت آنلاین قابل خریداری هستند)

در نهایت به نظر می رسد در بحثWDR این دوربین ها نسبت به مدل های کم هزینه تر بهتر عمل میکنند اما به نظر می رسد هر دو آنها کمی در موقعیت هایی با نور کم مشکل دارند و نسبت به بولت های ارزان تر ضعیف هستند .

داهوا در مقابل هایکویژن :

دوربین HDBW5421 داهوا نسبت به 2742 هایکویژن در آزمایش ما تصویر بهتری را در نور کم و دید در شب ارائه کرد.

اگرچه ، از قابلیت های دوربین هایکویژن می توان به حجم پهنای باند آن توجه کرد که به دلیل استفاده هایکویژن از کدک های هوشمند H264 بسیار کاهش پیدا کرده است.

- قیمت گذاری :

هردو دام های داهوا و هایکویژن با قیمت 300$ به فروش می رسند یعنی 2 برابر قیمت بولت های ارزان قیمت . اگرچه این قیمت 60% از میانگین دوربین های OutDoor دیگر ارزان تر است .

- مشخصات فیزیکی :

هر دو آنها دارای ابعاد استاندارد برای محیط های بیرونی هستند با کمی تغییر نسبت به یکدیگر و هر دو آنها دارای 2 کلید سخت افزاری هستند :

1 – دوربین داهوا دارای یک دکمه بر روی دوربین میباشد که میتوان به کمک آن بسیار ساده تر دوربین را فوکوس کرد

2- دوربین هایکویژن کلیدی به نام Clicky بر روی دوربین تعبیه کرده است که نصب و راه اندازی دوربین را ساده تر می کند.

- قابلیت های فوکوس و زوم :

اختلاف های جزئی در فوکوس این 2 دوربین وجود دارد :

در دوربین هایکویژن باید به طور دستی فوکوس صورت بگیرد و به صورت خودکار انجام نمی گیرد .

دوربین داهوا تنها در محیط سرپوشیده کیفیت تصویر بهتری را ارائه کرد و در بقیه موارد ، نور کم ، دید درشب و ... تقریبا می توان گفت شیبه به هم عملکردند.نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner