بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست اخبار

مقایسه دوربین های چند تصویره ارکانت

سه شنبه, 26 مرداد 1395

شرکت ارکانت ویژن آمریکا در حال مبارزه در مقابل موجی از دوربین های چند تصویره(Multi sensor)از شرکت های اکسیز ، پلکو و به زودی هایک ویژن است و با وجود رقبایی همچون کلون و کاهش قیمت ها در بازار، آنها هم موضع تهاجمی گرفته اند .

در این مقاله ما به بررسی دوربین های چند تصویره (Multi sensor)ارکانت و کیفیت آنها برای رقابت و تجزیه تحلیل اینکه کدام بهترین است می پردازیم .

ارکانت ویژن اخیراً 2 هدف مهم به شرح زیر را منتشر کرده است:

1- برنامه ریزی برای برتری از رقبا

2- ارائه تخفیف 50% (برای پروژه های تعریف شده)

- ارکانت در مقابل کلون :

با این حال شرکت آرکانت ویژن هنوز دردوربین های چند سنسوری قابل تغییر (مثلا و منیز) پیشرواست. در حالیکه اکثر دوربینهای چند سنسوری درزوایای 180 یا 360 درجه محدود بوده یا قابلیت تنظیم بسیار محدودی دارند مثل دوربین جدید چند سنسوری

شرکت آویگیلون.

ارکانت طیف گسترده ای از دوربین های چند حسگر را دارد که در برابر رقبای معروف خود بر اساس کیفیت و سرعت فریم جایگاه خوبی دارد.

- کیفیت تصویر در مقابل رقبا:

در مقابل دوربین های چند تصویره ایی که ما آزمایش کردیم ، وقتی پای رقبای دیگر وسط می آید، ارکانت حرف زیادی نمی توانست برای گفتن داشته باشد.

دوربین 12 مگاپیکسل اپترا ساخت پلکو با قیمت 1300دلاری در آزمایش ما بهترین کیفیت را عرضه کرد هر چند فرمت های عجیب و غریب و VMS محدودی دارد.

نمونه هایی از تصاویر ضبط شده در آزمایش:

- بیشترین وضوح تصویر:

شرکت دیجیتال واچ داگ یک دوربین 48 مگاپیکسلی با نرخ ارسال 15 عکس در ثانیه را با قیمت 3400 دلار ارائه میدهد و شرکت تولید کننده محصولات خاص مثل دالمایر حتی وضوح های بالاتر و نرخ ارسال تصویر واقعی (Real time)را نیز ارائه میدهد البته باقیمت بالاتر.

بیشترین کیفیت تصویر در میان محصولات ارکانت، دوربین 40 مگاپیکسلی آنهاست که در بازار قیمتی حدود 1800دلار دارد.اگرچه محدود به سرعت 1.5 فریم در ثانیه است! و در نورکم عملکرد ضعیفی دارد.

نسل فعلی دوربین های چند تصویر ارکانت با کیفیت 20مگاپیکسل و سرعت 7فریم در ثانیه با قیمت 1900$ ارائه می شود.

- محدودیت نرخ فریم در ارکانت :

حتی در جدید ترین سری ارکانت "G5" ، نرخ فریم هنور بسیار کم است:

1- مدلی با وضوح کم 5 مگاپیکسل ، با سرعت 12 فریم در ثانیه بیشترین نرخ فریم را دارد .

2- مدل 12 مگاپیکسلی ، سرعت فریم 10 دارد.

3- مدل 20 مگاپیکسلی ، سرعت فریم 7 دارد.

4- هیچ دوربین 40 مگاپیکسلی جدیدی هم در G5 وجود ندارد.

نسل های قدیمی تر دوربین های چند تصویره ارکانت که الان در تخفیف برای فروش هستند حتی بدتر هم بودند، دوربین 12 مگاپیکسلی با سرعت 5.2 فریم در ثانیه و 20 مگاپیکسلی با سرعت 3.5 فریم در ثانیه!

در واقع تاریخچه ارکانت و آزمایش های ما نشان داده است که، فریم ریت مشکل همیشگی آنها بوده است.

در مقابل کمترین نرخ فریم در میان رقبا ، شرکت پلکو با دوربین 12مگاپیکسلی و نرخ فریم 12.5، شرکت DW با دوربین 12 مگاپیکسل و نرخ فریم 30 و اکسیز و غیره.....

- قیمت گذاری با تخفیف:

دیگر مزیت اصلی، قیمت ارکانت است. ارکانت در حال حاضر ارزان ترین راه حل را نسبت به رقیبان خود به مشتریان پیشنهاد می دهد و حالا نسل قبلی محصولات دوربین های چند تصویره خود را در تخفیف قرار داده اند، جز دوربین هایی که شامل فوکوس خودکار است.

ما با فروشندگان ارکانت در مورد چگونگی تعلق گرفتن این تخفیف (50%) و جزئیات آن صحبت کردیم.

یک فروشنده ارکانت توضیح داد که این تخفیف شامل همه نیست و فقط شامل پروژه های از قبل تعریف شده می شود، تمام فروشندگان ارکانت پروژه را شرح می دهند و تنها فروشنده نخستین می تواند اجازه اعمال تخفیف را داشته باشد.

ما بر این اعتقاد هستیم که ارکانت با فروش همان مدل های قدیمی حتی با تخفیف بیش از حد، می تواند پول زیادی را به گردش در بیاورد.

نتیجه گیری:

در کنار ارکانت شرکت های زیادی هستند که با مزیت های مختلف در قیمت، کیفیت و ...در حال رقابت هستند که هرکدام می تواند نیاز های یک دسته از خریداران را برطرف کند.

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner