بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست اخبار

Riley ، رباتی که جهان را تغییر میدهد

شنبه, 22 خرداد 1395

"knight scope" معروف ترین ربات امنیتی تا کنون بوده است با قیمت 50000$.

حالا رباتی دیگر مطرح است ، رباتی که دنیا را می خواهد تغییر بدهد با قیمت خرده فروشی فقط 229$.

در این مقاله به بررسی پس زمینه های این محصول ، ویژگی ها و تاثیرات آن می پردازیم .

دوره ای بر Riley :

Riley یک ربات هوشمند است که از طریق کنترل از راه دور بر روی تلفن همراه قابل کنترل است ، فاقد استقلال می باشد و بیشتر شبیه یک دوربین امنیتی در خانه است .

ابعاد و ویژگی های Riley :

Riley به همه جای خانه سرک کشیده و خانه را به مکعب های 10 سانتی تفکیک خواهد کرد. دوربین فیلم برداری با قابلیت تشخیص حرکت ""motion detection دارد حتی هنگامی که ربات بدون حرکت است .

یک میکروفون برای ضبط صدا به صورت زنده وجود دارد اما به نظر نمیرسد آلارمی برای صداهای ناگهانی یا صدا های خاص وجود داشته باشد .

بستر های نرم افزاری نسل2:

Riley دومین ربات خانگی از این شرکت است اولین نسخه link نام داشت .

لینک موفق به دریافت 3.5 ستاره از آمازون شد و مشکلاتی از قبیل سختی کنترل ربات و دسترسی به wifi داشت .

Riley دارای دوربین 5 Megapixel و قابلیت دید در شب است درحالی که لینک دوربین 3Megapixel داشت.

2 برابر شدن ظرفیت باطری (2600 MA) هم از دیگر ویژگی های این ربات است که باعث افزایش نگهداری شارژ از 3 ساعت به 4-5 ساعت شده است .

یک ویدیوی نمایشی نشان میدهد که Riley به راحتی از روی فرش های ضخیم یا چمن عبور میکند، اگرچه در محیط داخل خانه . اگر واحد سازنده ربات میتوانست در ورژن آخر ربات را بدون ذخیره باطری می ساخت، یا در هنگام توقف قادر به ذخیره دوباره انرژی بود ، میتوانست قیمت قابل توجهی داشته باشد.

محدودیت:

این ربات قابلیت شناسایی مسیر یا حرکت در فواصل را ندارد و همه حرکات او از پیش تعیین شده است و کاربر به صورت دستی در تمام مدت او را کنترل میکند ، Riley میتواند در زمین های دشوار هم حرکت کند اما از پله نمی تواند عبور کند .

دوربین در سطح 3 ~ از زمین قرار دارد که امکان مشاهده کامل سطح خانه و حتی روی میز ها را می دهد .

در مدت شارژ کردن باطری ربات کاملا بدون فعالیت است این کار به جبران محدودیت های زمانی شارژ کمک می کند و اجازه مشاهده تشخیص حرکت در منطقه به طور پایه را میدهد.

رقابت:

نزدیک ترین رقیب این ربات به نظر Orbi می باشد که توسط Indiegogo تامین میشود.

"Appbot" یک نام مستعار از شرکت کره ای "varram" است که تعداد زیادی اختراع ثبت شده در زمینه روبات ها ، تصویر برداری و .... دارند.

جهان در حال تغییر!! نه کاملا:

رایلی به نظر می رسد بیشتر یک اسباب بازی مدرن است تا یک ربات امنیتی مفید با این حال تمایل این شرکت برای توسعه نسل بعد از ربات خانه، نشان گر امیدواری آنهاست.

با این وجود محصولات دیگر مثل orbi ، Jibo یا Asus و در آینده Zenbo به نظر میرسد بازار امنیت ربات های خانگی در حال توسعه بسیار سریع تر از بازار جهانی است که در آن "knightScope" و "gamma2" 2 محصول اصلی هستند.

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner