بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست مقالات

درباره مفهوم اصطلاحات ویدیو آنالایتیک بیشتر بدانیم

درباره  مفهوم  اصطلاحات  ویدیو آنالایتیک بیشتر بدانیم

معرفی ویدیو آنالیتیک 

Tripwire : خط فرضی می باشد که در صورتی که شخص از خط عبور کند ، آلارم فعال می شود .

DoubleTripwire : دو خط موازی فرضی می باشد که یک ناحیه باز را ایجاد می کند . در صورتی که شخص از این دو خط عبور کند ، آلارم فعال می شود .
Primeter : یک محدوده فرضی بسته است . در صورت ورود به این ناحیه ، آلارم فعال خواهد شد .

 Objectloss/Abandon: قابلیتی است که در صورت مفقود شدن شی ای که قبلاً در محدوده دید دوربین بوده ،آلارم فعال می شود.

RunningDetection : در صـورتی کـه شخصی در نـاحیه مشخص شده بـدود ، دوربین آن را شناسایی کرده و آلارم  فعال می شود .

CrowdDetection: در صورتی که ازدحام جمعیت در ناحیه مشخص شده بیش از حد تعیین شده باشد ، دوربین آن را شناسایی کرده و آلارم فعال می شود .

Loitering: با فعال کردن این قابلیت در صورتی که شخصی در حال پرسه زنی در ناحیه مشخص شده باشد ، آلارم فعال می شود .

Parking : در صورتی که خودرویی در ناحیه ای که تعریف کرده اید وارد شود و پارک کند، دوربین آن را شناسایی کرده و آلارم فعال می شود0

DetectionAudio / Video Abnormal: با فعال کردن این قابلیت در صورتی که صدا / ویدیوی غیر طبیعی ( مانند تغییر محدوده دید دوربین ) تشخیص داده شود ، آلارم فعال می شود.

 

 

معرفی برخی ویژگی های دوربینIP

ROI Codec : قابلیتی که با فعال کردن آن ناحیه مورد نظرمان را می توانیم با بیشترین کیفیت ذخیره کرده و مابقی ناحیه را با کیفیت کمتر ذخیره کنیم . این سبب کاهش میزان پهنای باند مصرفی و افزایش فضای ذخیره سازی روی هارد دیسک می شود .

Defog : قابلیتی است که با فعال کردن آن در شرایط آب و هوایی مه آلود ، تصویر مطلوب نمایش داده خواهد شد .

Corridor mode : با این قابلیت در صحنه هایی مانند راهرو ها، یک تصویر عمودی نمایش می دهد و از اتلاف پیکسل جلوگیری می کند .

WDR : با تکنولوژی WDR واقعی ، تصویری مطلوب حتی در شرایطی که اختلاف نوری شدید وجود دارد ، تولید می شود .

S+265 : این فرمت فشرده سازی ، فرمت H.265 را بهبود داده که توسط شرکت تایاندی ایجاد شده و در واقع به نسبت H.265 میزان مصرف پهنای باند و فضای ذخیره سازی را تا 70% کاهش می دهد .

Super Starlight: تکنولوژی تولید تصویر رنگی در حداقل نور محیط است که تصویری بسیار عالی و شفاف را در 0.0008 لوکس تولید می کند .

معرفی برخی ویژگی های دوربین های اسپید دامIP

AEW : این قابلیت پس از تشخیص وجود فرد در یک منطقه ممنوعه آلارم هایی مانند فعال شدن اسپیکر و پخش صدا، روشن شدن light و ردیابی سوژه با لیزر را ایجاد می کند.

Face Detection : این قابلیت چهره ی افراد را در تصویر تشخیص می دهد و مطابق با تنظیمات، پس از تشخیص چهره آلارم فعال می کند .

Auto Tracking : تکنولوژی ردیابی و تشخیص حرکت سوژه بصورت پیشرفته است ، زمانی که یک شخص یا خودرو وارد ناحیه تعیین شده می شود ، دوربین به طور اتوماتیک سوژه را تشخیص می دهد و فاصله کنونی اش را برای ردیابی سوژه تنظیم می کند و سوژه را دنبال می کند .

People Counting : این قابلیت شمارش افراد از ناحیه ای که شما تعیین کرده اید را مشخص می نماید و در نهایت می توانید نمودار آن را استخراج نمایید .

Heat Map : این قابلیت میزان تراکم جمعیت را در تصویر با نمایش رنگ مشخص می نماید . رنگ های گرم : تراکم جمعیت بالا ، نگ های سرد : تراکم جمعیت پایین .

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner